Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Miniony rok, a także dwa semestry nauki były szczególne… Mimo wielu obostrzeń, przeciwności, udało nam się być razem i wykrzesać sporo świątecznej atmosfery na żywo 🎄 i na łączach 🎁! Wesołych Świąt ! Pełnych miłości, radości i nadziei! I Szczęśliwego Nowego Roku 2021!

Edukacja kosmiczna, biologia, chemia, fizyka…

Edukacja Kosmiczna w koncepcji Marii Montessori ma wielkie znaczenie. W pierwszych latach, w klasach I – III, dzieci uczestniczą w Wielkich Lekcjach, m.in. o powstaniu Ziemi, człowieka 🔭. Stale rozwijane jest ich zaciekawienie otaczającą przyrodą poprzez odpowiednie materiały a także lekcje w terenie. Przekłada się to później na zainteresowanie biologią 🧬, chemią ⚗️ i fizyką 🥼. W tym roku szkolnym udało … Read More

11.11.2020 – Święto Niepodległości

Uczniowie klas I – III przygotowywali akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości  . Przejście szkół na naukę zdalną trochę pokrzyżowało plany, ale tylko trochę! Dzięki determinacji naszych pań nauczycielek, uczniom udało się odśpiewać wspólnie hymn  , a także zaprezentować przygotowywane utwory .

Klasy IV – VII – nauka zdalna

Zgodnie z decyzją rządu 26 listopada zaczęliśmy nauczanie zdalne w klasach 4 – 7. Wiosenne lekcje online sporo nas nauczyły. Ruszyliśmy na nowej platformie z nowym Planem Lekcji. Tęsknimy za normalnymi zajęciami, ale się trzymamy i korzystamy z możliwości wirtualnych spotkań.

Dzień Nauczyciela 14 IX 2020

Drodzy Nauczyciele i Pedagodzy! W dniu Waszego Święta składamy Wam najlepsze życzenia: zdrowia, wytrwałości i pasji! W tym roku szczególnie dziękujemy, że jesteście z dziećmi, nauczacie, pokazujecie świat, mimo wszelkich zagrożeń i przeciwności. Wszystkiego Dobrego! Uczniowie starszych klas w tym dniu przejęli stery. Prowadzili pełne zajęcia z poszczególnych przedmiotów. Przekonali się jak to jest być nauczycielem. A swoim wychowawcom dali … Read More

Zarabie – spacer integracyjny, IX 2020

9 września na Zarabiu integrowali się uczniowie i nauczyciele klas I – III. Na świeżym powietrzu najlepiej . Wspólny spacer, zabawa, wygłupy i lody ! Tego tylko nam było trzeba . Znaleźliśmy też czas na odrobinę nauki  na nowo otwartej Edukacyjnej ścieżce sensorycznej.

Lubogoszcz wycieczka integracyjna, IX 2020

8 września uczniowie i nauczyciele klas 4 – 7 wspięli się na Lubogoszcz 🙂 Wyruszaliśmy w mgle 🌫️, wracaliśmy w pełnym słońcu ☀️. A na szczycie pełna integracja, gry zespołowe i ognisko.