DyrekcjaAnna Gać – dyrektor

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – specjalizacja: Zarządzanie Jakością.
Pracowałam w branży informatycznej (na stanowisku administracyjnym i jako analityk
biznesowy) i w branży farmaceutycznej – zarządzałam firmą. Jestem prezesem Fundacji
Ekomini, której zadaniem jest szerzyć edukację ekonomiczną wśród dzieci i dorosłych.
Dotychczasowa ścieżka zawodowa i zdobywane po drodze doświadczenie doprowadziły
mnie do tego momentu, gdzie z poczuciem misji prowadzę placówkę Montessori.
Uważam, że metoda Montessori, którą odkryłam wraz z pójściem syna do szkoły, spełnia
moje oczekiwania zarówno jako rodzica jak i dyrektora szkoły i przedszkola.
Wzięłam już udział w kilku warsztatach metodycznych i konferencji Montessori a to dopiero
początek mojej przygody z tą filozofią nauczania i wychowywania.
Uczestniczyłam również w szkoleniach z Pozytywnej Dyscypliny, która moim zdaniem
wspaniale uzupełnia się z metodą Montessori.
Prywatnie, mam wspaniałą rodzinę, na której codziennie testuję powyższe metody.
Uwielbiam zdobywać nowe doświadczenia i wiedzę. Lubię podróże, ruch, taniec. Moją największą pasją jest czytanie.


Agata Kowalska – Zahel – Dyrektor Pedagogiczny

Absolwentka filologii germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania oświatą. Wieloletni nauczyciel j. niemieckiego, lektor i egzaminator OKE. Koordynatorka wymiany polsko-niemieckiej w I LO w Myślenicach. Od 1996 roku posiada uprawnienia tłumacza przysięgłego.
Z naszą szkołą współpracuję od momentu jej powstania, początkowo jako nauczyciel języka niemieckiego. Od 2016 roku sprawuję wewnętrzny nadzór pedagogiczny w szkole i przedszkolu. Jestem bezpośrednim przełożonym nauczycieli w zakresie ich pracy dydaktycznej i wychowawczej. Pełnię też również funkcję doradczą dla dyrektora w sprawach związanych z przestrzeganiem prawa oświatowego.
Moje zainteresowania dotyczą wielu dziedzin. Najbardziej fascynują mnie ludzie i kontakty z nimi, niezależnie od wieku czy narodowości. Od lat oprócz nauczania zajmuję się prowadzeniem wymiany szkolnej z niemieckim gimnazjum. Uwielbiam zwierzęta, szczególnie psy. Do mojej rodziny należą więc owczarek niemiecki i kotka. Moją wielką pasją jest ogród, nieduży, ale własnoręcznie zasadzony z dużą ilością kwiatów i innych ciekawych roślin. Często towarzyszy mi muzyka w wielu odmianach: jazz, pop, soul, rock.

Nauczyciele – wychowawcyAneta Krasek: klasy I – III

Magister wychowania fizycznego z dyplomem oligofrenopedagogiki. Ukończyła kurs Polskiego Instytutu Montessori w zakresie nauczania w klasach I-III. Ukończone studia podyplomowe: Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z j. angielskim.
Doświadczenie zawodowe zaczęłam zdobywać w Szkole Podstawowej w Dobczycach, ucząc dzieci wychowania fizycznego w klasach IV-VI. W SP w Brzączowicach byłam asystentką nauczyciela dziecka autystycznego. Aktualnie prowadzę też grupę siatkarek w KS Raba Dobczyce. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Interesuję się sportem, muzyką i filmem. „Metoda Marii Montessori jest dla mnie nowym wyzwaniem, ponieważ daje mi możliwość spojrzenia na nauczanie z innej perspektywy. Widzę też jak duże efekty przynosi w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi”.


Anna Mirochna: klasy I – III

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała w Przedszkolu Samorządowym nr 7, przedszkolu i SP na Chełmie oraz w SP nr 3 w Myślenicach. Odbyła kompleksowy kurs dla nauczycieli I-III w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi.
Brałam udział w dwudniowym warsztacie z Pozytywnej Dyscypliny, dzięki której jako nauczyciel poznałam wiele gotowych narzędzi i technik do pracy nad sobą i do pracy z dzieckiem indywidualnie i w klasie.
Prywatnie jestem mamą trójki dzieci, prowadzę dziecięcą scholę na Chełmie, a w wolnych chwilach jeżdżę na rowerze. Moją największą pasją jest śpiewanie.


Anna Gielas: klasy I – III

Obecnie studentka II roku studiów magisterskich na kierunku resocjalizacja z pracą sądową, absolwentka studiów licencjackich w Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Warszawie o specjalizacji: wspomaganie rozwoju i korekcja osobowości młodzieży i osób dorosłych, absolwentka Policealnej Szkoły Pracowników Społecznych w Poznaniu – uzyskanie tytułu zawodowego: pracownik socjalny. W trakcie studiów podyplomowych: Przygotowanie Pedagogiczne.
Ukończyłam wiele  kursów m.in. warsztaty zorganizowane przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu pt: ,,Diagnoza i pierwsza interwencja w przypadkach przemocy seksualnej wobec dzieci”, kurs przygotowawczy dla kandydatów na wychowawców placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży
czy warsztaty specjalistyczne: pracownik pierwszego kontaktu w Domu Pomocy Społecznej.
Praktykę zawodową zdobywałam pracując w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, w Domu Dziecka na stanowisku wychowawca i jako pedagog w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej. Pracowałam także jako opiekun (wychowawca) w świetlicach środowiskowych oraz jako wolontariusz w domach pomocy społecznej.
Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką oraz mamą dwójki dzieci: Bartosza-11 lat i Hani-6 lat. 
W wolnych chwilach biorę udział w akcjach charytatywnych, oglądam programy przyrodnicze i czytam książki. Interesuję się muzyką oraz uwielbiam zumbę.


Magdalena Kiszka : klasa IV

Absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie (kierunek polonistyka) oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (kierunek teologia).

Obecnie pracuję jako nauczyciel języka polskiego i religii w szkole podstawowej w klasach IV-V i dodatkowo jestem wychowawcą klasy IV.
Prywatnie jestem mamą Leona, Zosi i Julka. Macierzyństwo i praca pozwala mi na łączenie i wymianę doświadczeń. To świetny układ! 
W ramach doskonalenia zawodowego odbyłam kurs Pozytywnej Dyscypliny oraz uczestniczyłam w Praktycznym Kursie Metody Pedagogicznej Montessori.
Moją pasją jest muzyka. Z trzema dziewczynami tworzę kwartet  „Muzyczni Oprawcy”. Lubię także dziergać na szydełku, odnawiać meble „z historią”, szyć na maszynie i szukać mądrości u filozofów.


Marta Jaśkowiec : klasa IV

Absolwentka biologii i geologii oraz studium pedagogicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki. 
Obecnie pracuję na stanowisku nauczyciela wspomagającego w IV klasie. 
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą Filipa i Izabeli. Moją pasją są podróże i aktywne spędzanie wolnego czasu. Interesuję się literaturą i filmem.


Sylwia Jacek : klasa V

Magister matematyki, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Doświadczenie zdobywałam pracując w szkołach publicznych różnego szczebla oraz będąc korektorem podręczników do matematyki. Matematykę uwielbiam od zawsze i z radością wyjaśniam jej tajniki uczniom.
Pracowałam także w Fundacji Ekomini przy redakcji portalu Smart Start oraz przy tworzeniu scenariuszy zajęć dotyczących edukacji ekonomicznej dzieci.
Wzięłam udział w dwudniowym szkoleniu dla nauczycieli z Pozytywnej Dyscypliny. Na co dzień, będąc wychowawcą IV klasy, widzę jakie efekty można osiągnąć stosując zasady i techniki, które oferuje Pozytywna Dyscyplina nauczycielom i rodzicom.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą czterech energicznych chłopców.
W wolnym czasie najczęściej spacerujemy i gramy w gry planszowe a dbając o swój odpoczynek czytam książki lub pływam na basenie.

Nauczyciele – zajęcia dodatkoweAgnieszka Szumiec – jęz. angielski w klasach I – III

Mgr pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie Rzeszowskim, absolwentka logopedii w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz czterech kursów językowych w Londynie potwierdzonych certyfikatami. lektor j. angielskiego, egzaminator maturalny.
Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam pracując kilka lat w Wielkiej Brytanii na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, a także pedagoga w ośrodku pomocy rodzinie. Posługując się biegle językiem angielskim, przekazuję wiedzę uczniom szkoły i przedszkola Montessori dbając o ich prawidłowy rozwój, ćwicząc pamięć oraz poszerzając kompetencje językowe stosownie do indywidualnych możliwości każdego ucznia. Prowadzę też zajęcia logorytmiczne w przedszkolu oraz indywidualną terapię mowy, a także Centrum Mowy i Masażu w Myślenicach. Mama dwóch córeczek: Kornelii i Olivii, czasami wspinam się po górach, gram w tenisa. Interesuję się psychologią, literaturą angielską, amerykańską oraz muzyką i filmem.


Monika Tylko – nauczyciel świetlicy

Magister edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z tytułem nauczyciela dyplomowanego, Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Krakowie. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku “Korekcja wad postawy”
w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
Swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywałam w swojej macierzystej placówce jaką jest Szkoła Podstawowa w Lubniu. W tej placówce pracuję od początku mojej kariery zawodowej do tej pory. Ciągle dokształcam się na różnego rodzaju warsztatach, szkoleniach i kursach.
Dzięki temu, że pracuję  w Szkole Montessori – jako nauczyciel w świetlicy, mogłam poznać inną metodę pracy z dziećmi, niż ta, którą pracuję na co dzień ze swoimi uczniami. Brałam udział w warsztatach  “Pozytywna dyscyplina”. Prywatnie jestem mamą dorosłego już syna. Interesuję się sztuką origami. Moją największą pasją jest eksperymentowanie z przepisami na ciasta.

Pomagają namBarbara Starsiak

Absolwentka Papieskiej Akademii Teologicznej w KrakowieObecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych na uczelni Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach, na kierunku Przygotowanie  Pedagogiczne.
Wzięłam udział w dwudniowym szkoleniu dla nauczycieli z Pozytywnej Dyscypliny organizowanym przez Neo Montessori School. Aktualnie jestem w trakcie cyklu warsztatów o metodzie Montessori.
W Neo Montessori School zajmuję się szeroką pojętą administracją, rozliczeniami, zakupami.
W wolnych chwilach lubię spędzać czas w górach, poznawać nowe miejsca, jak również czytać książki.


Janina Łazarz

W Neo Montessori School pomaga uczniom utrzymywać czystość, dba o porządek. Pomaga przy wydawaniu posiłków.

Jestem mamą trójki dorosłych dzieci i babcią wspaniałego wnuka. W wolnym czasie lubię rozwiązywać krzyżówki, oglądać filmy przyrodnicze i czytać książki. Moją pasją jest zbieranie grzybów – mogłabym całymi dniami chodzić po lesie.