DyrekcjaAnna Gać – dyrektor

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – specjalizacja: Zarządzanie Jakością.
Pracowałam w branży informatycznej (na stanowisku administracyjnym i jako analityk
biznesowy) i w branży farmaceutycznej – zarządzałam firmą. Jestem prezesem Fundacji
Ekomini, której zadaniem jest szerzyć edukację ekonomiczną wśród dzieci i dorosłych.
Dotychczasowa ścieżka zawodowa i zdobywane po drodze doświadczenie doprowadziły
mnie do tego momentu, gdzie z poczuciem misji prowadzę placówkę Montessori.
Uważam, że metoda Montessori, którą odkryłam wraz z pójściem syna do szkoły, spełnia
moje oczekiwania zarówno jako rodzica jak i dyrektora szkoły i przedszkola.
Wzięłam już udział w kilku warsztatach metodycznych i konferencji Montessori a to dopiero
początek mojej przygody z tą filozofią nauczania i wychowywania.
Uczestniczyłam również w szkoleniach z Pozytywnej Dyscypliny, która moim zdaniem
wspaniale uzupełnia się z metodą Montessori.
Prywatnie, mam wspaniałą rodzinę, na której codziennie testuję powyższe metody.
Uwielbiam zdobywać nowe doświadczenia i wiedzę. Lubię podróże, ruch, taniec. Moją największą pasją jest czytanie.


Agata Kowalska – Zahel – Dyrektor Pedagogiczny

Absolwentka filologii germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania oświatą. Wieloletni nauczyciel j. niemieckiego, lektor i egzaminator OKE. Koordynatorka wymiany polsko-niemieckiej w I LO w Myślenicach. Od 1996 roku posiada uprawnienia tłumacza przysięgłego.
Z naszą szkołą współpracuję od momentu jej powstania, początkowo jako nauczyciel języka niemieckiego. Od 2016 roku sprawuję wewnętrzny nadzór pedagogiczny w szkole i przedszkolu. Jestem bezpośrednim przełożonym nauczycieli w zakresie ich pracy dydaktycznej i wychowawczej. Pełnię też również funkcję doradczą dla dyrektora w sprawach związanych z przestrzeganiem prawa oświatowego.
Moje zainteresowania dotyczą wielu dziedzin. Najbardziej fascynują mnie ludzie i kontakty z nimi, niezależnie od wieku czy narodowości. Od lat oprócz nauczania zajmuję się prowadzeniem wymiany szkolnej z niemieckim gimnazjum. Uwielbiam zwierzęta, szczególnie psy. Do mojej rodziny należą więc owczarek niemiecki i kotka. Moją wielką pasją jest ogród, nieduży, ale własnoręcznie zasadzony z dużą ilością kwiatów i innych ciekawych roślin. Często towarzyszy mi muzyka w wielu odmianach: jazz, pop, soul, rock.

Nauczyciele – wychowawcyAnna Mirochna: klasy I – III

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała w Przedszkolu Samorządowym nr 7, przedszkolu i SP na Chełmie oraz w SP nr 3 w Myślenicach. Odbyła kompleksowy kurs dla nauczycieli I-III w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi.
Brałam udział w dwudniowym warsztacie z Pozytywnej Dyscypliny, dzięki której jako nauczyciel poznałam wiele gotowych narzędzi i technik do pracy nad sobą i do pracy z dzieckiem indywidualnie i w klasie.
Prywatnie jestem mamą trójki dzieci, prowadzę dziecięcą scholę na Chełmie, a w wolnych chwilach jeżdżę na rowerze. Moją największą pasją jest śpiewanie.


Anna Gielas: klasy I – III

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Resocjalizacja i absolwentka studiów podyplomowych Przygotowanie pedagogiczne, obecnie studentka studiów podyplomowych kierunek: Integralna edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. W roku 2018 odbyła dwa kursy w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi: Kurs pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wczesnoszkolnej i drugi w zakresie edukacji przedszkolnej. Brała udział w warsztatach Pozytywnej Dyscypliny.
Praktykę zawodową zdobywałam pracując w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, w Domu Dziecka na stanowisku wychowawca i jako pedagog w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej. Pracowałam także jako opiekun (wychowawca) w świetlicach środowiskowych oraz jako wolontariusz w domach pomocy społecznej.
Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką oraz mamą dwójki dzieci: Bartosza-12 lat i Hani – 7 lat. 
W wolnych chwilach biorę udział w akcjach charytatywnych, oglądam programy przyrodnicze i czytam książki. 


Agnieszka Bednarczyk: klasy I – III

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku wychowania fizycznego z praktyką w SP nr 3 w Pcimiu, w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Pcimiu oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności. W trakcie studiów podyplomowych na uczelni Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z językiem angielskim.  Bierze udział w warsztatach z Pozytywnej Dyscypliny organizowanych przez Udział w warsztacie z Pozytywnej Dyscypliny organizowanego przez Montessori Neoschool.
Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką oraz mamą dwóch synów Jakuba i Łukasza. Interesuję się przede wszystkim sportem, książkami kulinarnymi i dobrą muzyką. Wolny czas lubię spędzać aktywnie wspólnie z rodziną na rowerach, wycieczkach pieszych, jeździe na nartach oraz różnego rodzaju grach i zabawach na świeżym powietrzu.


Marta Jaśkowiec : klasa IV

Absolwentka biologii i geologii oraz studium pedagogicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki. 
Obecnie pracuję na stanowisku nauczyciela wspomagającego w IV klasie. 
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą Filipa i Izabeli. Moją pasją są podróże i aktywne spędzanie wolnego czasu. Interesuję się literaturą i filmem.


Sylwia Jacek : klasa VI

Magister matematyki, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Doświadczenie zdobywałam pracując w szkołach publicznych różnego szczebla oraz będąc korektorem podręczników do matematyki. Matematykę uwielbiam od zawsze i z radością wyjaśniam jej tajniki uczniom.
Pracowałam także w Fundacji Ekomini przy redakcji portalu Smart Start oraz przy tworzeniu scenariuszy zajęć dotyczących edukacji ekonomicznej dzieci.
Wzięłam udział w dwudniowym szkoleniu dla nauczycieli z Pozytywnej Dyscypliny. Na co dzień, będąc wychowawcą IV klasy, widzę jakie efekty można osiągnąć stosując zasady i techniki, które oferuje Pozytywna Dyscyplina nauczycielom i rodzicom.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą czterech energicznych chłopców.
W wolnym czasie najczęściej spacerujemy i gramy w gry planszowe a dbając o swój odpoczynek czytam książki lub pływam na basenie.

Nauczyciele – zajęcia dodatkoweAgnieszka Szumiec – jęz. angielski w klasach I – III

Mgr pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie Rzeszowskim, absolwentka logopedii w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz czterech kursów językowych w Londynie potwierdzonych certyfikatami. lektor j. angielskiego, egzaminator maturalny.
Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam pracując kilka lat w Wielkiej Brytanii na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, a także pedagoga w ośrodku pomocy rodzinie. Posługując się biegle językiem angielskim, przekazuję wiedzę uczniom szkoły i przedszkola Montessori dbając o ich prawidłowy rozwój, ćwicząc pamięć oraz poszerzając kompetencje językowe stosownie do indywidualnych możliwości każdego ucznia. Prowadzę też zajęcia logorytmiczne w przedszkolu oraz indywidualną terapię mowy, a także Centrum Mowy i Masażu w Myślenicach. Mama dwóch córeczek: Kornelii i Olivii, czasami wspinam się po górach, gram w tenisa. Interesuję się psychologią, literaturą angielską, amerykańską oraz muzyką i filmem.


Monika Tylko – nauczyciel świetlicy

Magister edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z tytułem nauczyciela dyplomowanego, Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Krakowie. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku “Korekcja wad postawy”
w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
Swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywałam w swojej macierzystej placówce jaką jest Szkoła Podstawowa w Lubniu. W tej placówce pracuję od początku mojej kariery zawodowej do tej pory. Ciągle dokształcam się na różnego rodzaju warsztatach, szkoleniach i kursach.
Dzięki temu, że pracuję  w Szkole Montessori – jako nauczyciel w świetlicy, mogłam poznać inną metodę pracy z dziećmi, niż ta, którą pracuję na co dzień ze swoimi uczniami. Brałam udział w warsztatach  “Pozytywna dyscyplina”. Prywatnie jestem mamą dorosłego już syna. Interesuję się sztuką origami. Moją największą pasją jest eksperymentowanie z przepisami na ciasta.

Pomagają namBarbara Starsiak

Absolwentka Papieskiej Akademii Teologicznej w KrakowieObecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych na uczelni Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach, na kierunku Przygotowanie  Pedagogiczne.
Wzięłam udział w dwudniowym szkoleniu dla nauczycieli z Pozytywnej Dyscypliny organizowanym przez Neo Montessori School. Aktualnie jestem w trakcie cyklu warsztatów o metodzie Montessori.
W Neo Montessori School zajmuję się szeroką pojętą administracją, rozliczeniami, zakupami.
W wolnych chwilach lubię spędzać czas w górach, poznawać nowe miejsca, jak również czytać książki.


Janina Łazarz

W Neo Montessori School pomaga uczniom utrzymywać czystość, dba o porządek. Pomaga przy wydawaniu posiłków.

Jestem mamą trójki dorosłych dzieci i babcią wspaniałego wnuka. W wolnym czasie lubię rozwiązywać krzyżówki, oglądać filmy przyrodnicze i czytać książki. Moją pasją jest zbieranie grzybów – mogłabym całymi dniami chodzić po lesie.