Misja Szkoły

Nasza szkoła pracuje zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori. Staramy się przygotować naszych uczniów do wzięcia odpowiedzialności za siebie i otoczenie, do samodzielności w myśleniu i działaniu, do budowania pozytywnych relacji z ludźmi.
W naszej szkole nie ma dzwonków. Uczniowie korzystają zarówno z dywanów jak i z ławek. Nie muszą dźwigać książek – sala edukacyjna w klasach I-III jest wyposażona w kompletny materiał uporządkowany według tematów oraz stopnia trudności. Pomoce dydaktyczne wspomagają rozwój koncentracji i koordynacje ruchową a także angażują dziecko w odkrywanie świata.
W klasach wyższych, każdy uczeń ma swoją szafkę i potrzebne pomoce dydaktyczne na sali.

Nauczyciel – Program nauczania

Nauczyciel towarzyszy uczniowi – wspiera go i zachęca, ale nie przejmuje za niego aktywności.
Program nauczania jest dostosowany do tempa pracy każdego ucznia. W klasach I-III realizujemy podstawę programową MEN (w formie tzw. pracy własnej), a także zajęcia plastyczne, muzyczne, językowe, informatyczne, wf i religię. W klasach wyższych realizujemy podstawę programową MEN – częściowo poprzez pracę własną i częściowo w formie zajęć z nauczycielami konkretnych przedmiotów.
Zapewniamy opiekę codziennie od godziny 7:30 do 17:00.
Dzieci otrzymują posiłki (śniadanie w formie bufetu), napoje, obiad oraz podwieczorek (w ramach świetlicy).
Codziennie wychodzimy na świeże powietrze.

Cennik, przykładowy plan lekcji.

O nas

Działalność edukacyjną rozpoczęliśmy we wrześniu 2014 roku w kamienicy przy Rynku 23 w Myślenicach (dziś mieści się tam Liceum). Wystartowaliśmy z 10 uczniami klas 0 – I w jednej sali dydaktycznej. W tym samym czasie ruszył nasz punkt przedszkolny w Częstochowie przy ul. Sejmowej  65, dziś już pełnoprawne przedszkole Montessori.
Rok później mieliśmy już 15 dzieci w trzech oddziałach (0 – II), prowadziliśmy świetlicę popołudniową (także w ferie i wakacje), a nasi uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych z j. niemieckiego, hiszpańskiego, z teatru, jogi, tańca nowoczesnego, rękodzieła, science, robotyki oraz malarstwa i grafiki. Chcieliśmy dać im możliwość korzystania z różnych form aktywności w jednym miejscu, a rodzicom zaoszczędzić nieco czasu.
Sala na Rynku szybko zrobiła się dla nas za ciasna. Od września 2016 roku działamy już w budynku przy ul. Średniawskiego 27.
W tej chwili zajmujemy dwie kondygnacje. Na parterze zlokalizowana jest szkoła, osobno oddział klas I-III z salą świetlicową i osobno sale oddziału klas IV-V. Na parterze mieści się również sekretariat i szatnia.
Na I piętrze swoje sale ma  Przedszkole – mamy trzy grupy przedszkolne, każda w pełni wyposażona w pomoce dydaktyczne Montessori i szatnie.
Dysponujemy również obszerną jadalnią, która pełni funkcję świetlicy przedszkolnej jak i jest miejscem spotkań warsztatowych, czy zajęć pozalekcyjnych.
Tak jak w każdym roku szkolnym, mamy różne formy zajęć pozalekcyjnych: szachy, handmade, język hiszpański, kółko informatyczne, zajęcia teatralne, taniec. Staramy się uzupełnić codzienność szkolną i przedszkolną różnymi dodatkowymi atrakcjami, m.in. są to cykliczne spotkania z podróżnikami, warsztaty bursztynnicze, wyjścia do kina, teatru, na łyżwy, do biblioteki, wycieczki edukacyjne, warsztaty np. o tolerancji, z recyklingu jeansu, edukacja finansowa.
Nasi nauczyciele, oprócz kursów Montessori dokształcają się dodatkowo m.in. z Pozytywnej DyscyplinyStaramy się też organizować warsztaty dla rodziców, aby rodzice wiedzieli jakimi metodami pracujemy na co dzień z dziećmi.

„Jedynie rzeczywista praca i doświadczenie prowadzi młodego człowieka do dorosłości.”Maria Montessori